Szlachetna Paczka Rejon Łobez 10 - 12 GRUDNIA 2021


Po trzyletniej przerwie na naszym terenie wznowiona została akcja Szlachetnej Paczki. „Szlachetna Paczka” jest to projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Aby możliwa była pomoc osobom w Powiecie Łobeskim, konieczne było zebranie grupy wolontariuszy, którzy przeprowadzą akcję: spotkają się z rodzinami będącymi w potrzebie i znajdą darczyńców. „Szlachetna Paczka” to nie tylko pomoc materialna. To także możliwość pokazania ludziom, że ich codzienne zmagania z problemami są doceniane, że są zauważani i szanowani. Dla wolontariuszy jest to szansa na osobisty rozwój oraz poznanie swoich mocnych i słabych stron. „Magazyn znajdował się na terenie siedziby Spółdzielni Socjalnej TACY SAMI w Łobzie. W naszym rejonie pomogliśmy 8 rodzinom. W sumie mieliśmy około 110 paczek. W przygotowanie paczek zaangażowanych było ponad 380 osób. Akcję na naszym terenie przygotowała i przeprowadziła grupa 8 wolontariuszy.” Paczki przygotowali darczyńcy z Łobza, Szczecina, Stargardu i okolic: przedszkola, firmy a także osoby prywatne.

Szczególne podziękowania kieruję do Wolontariuszy w składzie: Anna Bajowska Danuta Bąba Magdalena Skamrot Joanna Huxley Ewelina Jóźwiak Justyna Cichoń oraz :

KGW Rogowo Rafael Żełobowski ( lobez24.pl) Kazimierz Łojek - Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Łobeski PODSUMOWANIE SZLACHETNEJ PACZKI REJONU ŁOBEZ - Obdarowane rodziny 8 z 8; - Wolontariusze 8; - Osoby przygotowujące paczki 383; - Wartość paczek w rejonie na kwotę 19 150 zł Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy Paweł Bajowski Lider Szlachetnej Paczki Rejonu Łobez

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie